How to Make Epoxy Resin Art

No Comments

Epoksi reçine ile sanat yaratmak, her yaştan çocuklar için son derece eğlenceli ve heyecan verici bir aktivitedir. Çalışmalarını kağıt üzerine veya metal, cam gibi diğer yüzeylere uygulayabilirler. Epoksi reçine sanatının nasıl yapıldığını öğrenmek için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. İhtiyaç duyacağınız en önemli araçlardan biri de bir boya fırçasıdır. Yerel sanat ve el sanatları mağazanızdan oldukça ucuz plastik boya fırçaları alabilirsiniz.

İhtiyaç duyacağınız diğer bir temel araç da bir kap ve bir karıştırıcıdır (sentetik olmayan reçine tipi kullanıyorsanız). Birden fazla proje yapmayı planlıyorsanız, çift amaçlı bir kap ve karıştırıcıya yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Malzemelerinizi topladıktan sonra başlamaya hazırsınız! Başlangıç ​​seviyesindeki basit, altın tonlu resimleri yapmak için biraz boyaya ihtiyacınız olacak. Boya fırçaları bunun için mükemmeldir, çünkü tekrar tekrar kullanılabilirler ve bir zanaat mağazasından veya sanat malzemeleri deposundan ucuza satın alınabilirler.

Ayrıca, şaheserinizi yaratmak için ihtiyaç duyacağınız boyaları ve katkı maddelerini içeren birkaç farklı türde epoksi reçine sanat kitleri de vardır. Akrilik katkılı bir kit seçmek en iyisidir çünkü bunlar daha ucuz ve çok yönlüdür. Bu kitleri sanat malzemeleri depolarında ve çoğu sanat mağazasında bulabilirsiniz. Bu kitlerin en popüler markalarından bazıları DevaCarta ve Mad Art’tır. Evinizde bu belirli markalar yoksa, benzer kitleri çevrimiçi olarak makul fiyatlarla bulabilmeniz gerekir.

Categories: Resin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *